ZİLE’DE 5000 KİŞİ HAİNLERİ,TERÖRİSTLERİ PROTESTO ETTİ.
 

 

   Zile dün gece Emperyalist güçlere, satılmış hain, kan döken vampirlere ve destekçilerine karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletinin, güvenlik güçlerinin yanında, Zile AK Parti, CHP, MHP İlçe Başkanlıkları olarak, İstanbul’da 36’sının polis, 44 kişinin şehit olduğu bombalı saldırılara yürüyüşle tepki gösterdi.Yürüyüşe Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, AK Parti Zile İlçe Başkanı M.Akif Seçkin, MHP İlçe Başkanı Adnan Seçkin, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tunç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Sargın,Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Yeni,daire amirleri ve binlerce vatandaş katıldı.
   Zile Hükümet konağı önünde bir araya gelen vatandaşlar istasyon caddesi boyunca yürüyerek ellerinde Türk Bayrakları ile Türk Polislerine destek verdiler. "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez", "Polise uzanan eller kırılsın", "Vatan sana canım feda" şeklinde slogan atan vatandaşlar İlçe emniyet müdürlüğü binası önüne gelerek burada slogan attı. Emniyet Müdürü Bayram Doğru ve polis teşkilatı personeline, Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ve İlçe Başkanları karanfil vererek başsağlığı dileklerinde bulundu.
   Zile Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş Emniyet Müdürlüğü önünde yaptığı konuşmada ’’Bölgesinde güçlü ve istikrar kaynağı olan tek ülke Türkiye Cumhuriyetidir. Ama isteniyor ki bu son kalede yıkılsın hiç bir Müslüman ülkede huzur olmasın ama Allah’ın izniyle bizler bir ölür bin diriliriz. Bu insanlar, bugün bu gençler şunu gösterdiler ki söz konusu vatansa gerisi teferruattır bizim askerimiz bizim polisimiz vatanın en büyük koruyucusudur onlara kalkan eli biz kırarız. Milletimizin geleceğine ve barış ortamına kasteden bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden emniyet mensupları ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, aziz Türk milletine başsağlığı diliyoruz” dedi. Yaklaşık 5000 bin kişinin katıldığı yürüyüş emniyet müdürlüğü önünde atılan sloganlarla ve dua ile son buldu.